Európska únia smeruje k euro-štátu
Rozhovor s makroekonomickým analytikom Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika Petrom Gondom. Jeho názor na výhodnosť, resp. nevýhodnosť Hospodárskej menovej únie ( EMU ). V diskusii uvádza nespochybniteľné prínosy, ale aj podľa neho závažnejšie systémové riziká súvisiace so zavedením jednotnej eur...
Uložené v:
| Hlavný autor: | |
|---|---|
| Ďalší autori: | |
| Médium: | Kapitola |
| Jazyk: | Slovak |
| Predmet: | |
| Tagy: |
Žiadne tagy, Buďte prvý, kto otaguje tento záznam!
|
| Shrnutí: | Rozhovor s makroekonomickým analytikom Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika Petrom Gondom. Jeho názor na výhodnosť, resp. nevýhodnosť Hospodárskej menovej únie ( EMU ). V diskusii uvádza nespochybniteľné prínosy, ale aj podľa neho závažnejšie systémové riziká súvisiace so zavedením jednotnej európskej meny v SR. Nedostatky vidí v ekonomickom a cenovom zaostávaní Slovenska za eurozónou, v nízkej pružnosti pracovnej sily, v upustení od domácej menovej politiky NBS v prospech centralizovanejšej menovej politiky Európskej centrálnej banky, v strate výmenného kurzu, v možnej harmonizácii daní . |
|---|